Тернопіль спільно з польською ІТ-компанією впроваджує новий інструмент прозорості та відкритості – портал відкритих даних

Тернопільська міська рада зробила черговий крок у підвищені прозорості, підзвітності та відкритості. Адже місто впроваджує власний Портал відкритих даних http://opendata.te.ua/, який розробила польська IT-компанія «WHITEASTER».

12 листопада відбулося підписання договору про співпрацю між сторонами, які працюють разом над реалізацією спільного цього пілотного проекту.  Договір зі сторони «WHITEASTER» підписував Президент компанії Криштоф Зелоско, а зі сторони Тернопільської міської ради – заступник міського голови Владислав Стемковський.

«Портал відкритих даних дуже активно впроваджуються у Польщі. Проте наш портал відрізняється від інших розширеним функціоналом  і нам дуже приємно запропонувати його для Тернополя, — розповідає Криштоф Зелоско. – Хочу відзначити, що розгортання порталу відбулося дуже швидко, оскільки міська рада оперативно надала необхідну інформацію для початку роботи. Наступний крок – це вже завантаження самих наборів відкритих даних, яке буде здійснювати відповідальна особа Тернопільської міської ради».

Владислав Стемковський зазначив, що прозора, відкрита та загальнодоступна інформація, у тому числі через відкриті дані, є запорукою розвитку різних економічних секторів міста.

Новостворений ресурс стане корисним як і для мешканців міста, так і для іноземних інвесторів та туристів.

– Цю ідею ми намагалися реалізувати вже впродовж кількох років, – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав Стемковський. – Завдяки цьому порталу усі охочі зможуть витрачати мінімум часу, щоб отримати потрібну інформацію. Він міститиме дані про інституції міста, державні, самоврядні і приватні. Сюди вкладатимуть різні розпорядчі документи. Тобто зберуть усі необхідні матеріали для різних верств населення.

Як повідомив розробник порталу Назарій Мандебура, графіка для порталу була спеціально розроблена для міста Тернополя. Він зручний для пересічного користувача, містить дані не лише про місто, а й усі статистики та інформацію від організацій міста.

– Портал кількомовний, – каже пан Мандебура. – Різні мовні версії порталу містять різні дані. Тобто інформація українською може бути корисною мешканцям Тернополя, а інформація англійською більш цікава для туристів. Також сервіс доступний для людей з обмеженими можливостями. Є контрастна версія, збільшуються шрифти для людей, які цього потребують.

Довідка. Портал відкритих даних дозволяє розміщати дані про життєдіяльність міста у відкритому, зручному для перегляді та машинозчитуваному форматі, в тому числі за допомогою АPI. А це, у свою чергу, забезпечить ефективність використання інформації про діяльність органу місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

На основі цих даних можуть створювати різні інтерактивні карти, платформи, мобільні додатки, які будуть корисними у житті пересічних городян. Наприклад, наразі у Тернополі на основі відкритих даних працює сайт detransport, який у автоматичному режимі дозволяє стежити за рухом громадського транспорту Тернополя.

До слова, в Україні ряд міст використовують власні портали відкритих даних, наприклад, Одеса, Львів, Дніпро та ін.

*Увага! Портал відкритих даних http://opendata.te.ua/у процесі наповнення наборами даних. Тому інформація з’являтиметься поступово.

Джерела:

https://rada.te.ua/news/24206.html

https://te.20minut.ua/Podii/u-ternopoli-pratsyuvatime-portal-vidkritih-danih-10740652.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *