Меморандум про взаєморозуміння та координацію дій між областю та м. Тернополем у сфері охорони здоров’я підписали очільники обласної та міської рад

Документ засвідчує, що обласна рада в особі голови Віктора Овчарука та Тернопільська міська рада в особі міського голови Сергія Надала мають намір поглибити та розвивати спільне партнерство в розвитку сфери охорони здоров’я.

На переконання Віктора Овчарука, це важлива подія для удосконалення та розвитку галузі охорони здоров’я краю, підвищення ефективності мережі медичних закладів:

– Разом ми можемо забезпечувати доступність та якість медичної допомоги в закладах охорони здоров’я області та міста за рахунок кооперації та централізації операційних втручань, діагностики та поліклінічної допомоги, – наголосив голова обласної ради. – Ми маємо працювати в одному медичному просторі і раціонально використовувати той ресурс, який держава спрямовує на область. Враховуючи те, що є медичні послуги в Тернополі, яких наразі немає можливості надавати в обласних закладах охорони здоров’я, і навпаки, назріла необхідність скоординувати свої дії, не дублювати функції медзакладів.

Згідно з меморандумом ставляться завдання щодо реорганізації мережі та підвищення ефективності надання медичної допомоги: спеціалізація/перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я, враховуючи територіальну компактність міста та потреби в спеціалізованій медичній допомозі мешканців прилеглих районів (об’єднаних територіальних громад); забезпечення доступності спеціалізованої медичної допомоги на рівні області та міста Тернопіль; покращення умов доступу до реабілітаційних послуг соціально незахищених верств населення; впровадження єдиної системи раннього виявлення та профілактики захворювань та єдиної системи моніторингу й оцінки якості послуг у сфері охорони здоров’я тощо.

Планується координувати зусилля управління охорони здоров’я ОДА та відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення Тернопільської міської ради в напрямку створення спроможної мережі закладів надання первинної медичної допомоги в межах області; створити міську паліативну службу як доповнення до обласного хоспісу; централізувати спеціалізовану педіатричну медичну допомогу на обласному рівні (хірургічну, травматологічну, гематологічну, інфекційну та вторинної стаціонарної педіатричної допомоги на базі відділень обласної клінічної дитячої лікарні); забезпечити надання медичної допомоги вторинного рівня мешканцям Тернополя з політравмою на базі відділення політравми Тернопільської університетської лікарні (на умовах співоплати медичних послуг); створити міський центр гемодіалізу на базі міської лікарні № 3 для надання медичних послуг мешканцям Тернополя та прилеглих районів (об’єднаних територіальних громад) з передбаченням фінансування за рахунок державної субвенції, коштів обласного бюджету.

– Із підписанням меморандуму ми запроваджуємо ще один механізм – програму медичного страхування, – додав Віктор Овчарук. – Ця програма внесена у порядок денний сесії обласної ради. Переконаний, депутати її приймуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *