Вибори у громадах на Тернопільщині будуть 23 грудня

Центральна виборча комісія призначила перші та додаткові вибори в низці об’єднаних територіальних громадах на неділю, 23 грудня. Водночас ЦВК оголосила початок виборчого процесу в цих громадах із 3 листопада.

За даними прес-служби Центрвиборчкому, загалом комісія призначила перші місцеві вибори у 125 ОТГ (15 міських, 22 селищних, 88 сільських ОТГ). До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради (міських – 15, селищних – 27, сільських – 492).

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 702 тисячі осіб.

У ЦВК також розповіли, що протягом трьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 29 квітня 2018 року, в Україні було призначено перші місцеві вибори у 707 об’єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 23 грудня 2018 року загальна чисельність усіх перших виборів в ОТГ становитиме 832.

Крім того, ЦВК на 23 грудня призначила додаткові вибори депутатів 26 сільських і селищних рад.

Як відомо, 9 серпня попередній склад Центральної виборчої комісії призупинив призначення виборів в ОТГ, доки Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя не надасть роз’яснення стосовно законодавства про референдуми, можливості призначення Центрвиборчкомом перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади.

А 12 жовтня новий склад ЦВК під керівництвом Тетяни Сліпачук скасував рішення попередньої складу від 9 серпня щодо призупинення призначення виборів в ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *