Обладнання для шкільних фізичних дослідів, спортиний майданчик та техніка для виготовлення біометричних паспортів – у Шумській ОТГ відкрили проекти програми USAID DOBRE

У вівторок, 30 жовтня у Шумській об’єднаній територіальній громаді керівник програми DOBRE Беррі Рід та менеджер проектів USAID Марат Кюрчевський передали обладнання для кабінету фізики Шумського НВК – 4 цифрові комп’ютерні вимірювальні комплекси. Завдяки приладам учні зможуть проводити досліди та наочно й більш ґрунтовно вивчати науку.
Також на подвір’ї школи встановили тренажерний майданчик, ще один відкрили у селі Рохманів.
«Для програми DOBRE  дуже важливо підтримувати такі децентралізаційні проекти. Особливо коли це допомагає вибудовувати зв’язки всередині громади, покращувати розуміння між владою та мешканцями задля кращих послуг та результативоності». – підкреслив керівник програми DOBRE Беррі Рід.
У рамках проекту в Шумському ЦНАПі обладнали робоче місце для збору даних на виготовлення біометричних паспортів. Оцифровані підписи та відбитки пальця в центрі надання адмінпослуг збирали вже давно. Але черга, за словами керівниці центру Людмили Мельничук, зараз розписана аж до січня 2019. Тому і вирішили розширити відділ для охочих замовити закордонний паспорт чи ID-картку. Загалом Шумський ЦНАП вже надає більше 210 послуг – це один з найкращих показників в Україні.
Об’єкти створювались на умовах співфінансування. 70% вартості надавала програма USAID DOBRE, а решту забезпечувала громада.
«Об’єднані громади працюють в нових умовах: бюджетних, законодавчих. Дуже важливо підставити їм плече, допомогти у розвитку. І через тренінги і через навчання персоналу, і через конкретні проекти, які «можна помацати». Я дуже радий можливості USAID допомогти громадам через програму DOBRE. Наш внесок – це гроші американських платників податків. І дуже символічно, що людям, громадам, які хочуть розвиватися в Україні допомагають американські громадяни». – розповів менеджер проектів USAID Марат Кюрчевський
Це не перша активність громади із програмою DOBRE. За півтора роки співпраці було втілена низка проектів, зокрема відпочинкові зони з арт-об’єктами «Алея парасольок» та «Містечко дитячої мрії», проект «Арт-вулик», фотоальбомом «Шумська громада. Погляд крізь об’єктив» та інші.
Деталі у сюжеті за посиланням: https://goo.gl/Ndhgej
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. 
 __________________________
З повагою,
Михайло Цьомик
Координатор комунікації децентралізації в Західній Україні
Українського кризового медіа-центру

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *